Rokiškio rajono vietos veiklos grupė


KONSULTACIJOS. VVG administracijos darbuotojai individualias konsultacijas teikia kasdien darbo valandomis. Jei taupote laiką, galite iš anksto registruotis tel. 52752, 8686 96382 (Raimonda), 8687 25511 (Valentinas) ir sutartu laiku nereikės laukti. RENGINIAI. Į rubriką "Kalendorius“ talpiname informaciją apie VVG, kaimo bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų renginius, taip pat reikšmingus visam kraštui įvykius. Pranešti el.p.: zubendruomenes@post.rokiskis.lt

Vidmantas Kanopa: noriu susitikti su bendruomenių lyderiais
Naujienos, 2020-10-26

Antrajame rinkimų ture, kuris vyko spalio 25 d. paaiškėjo, kad iš dviejų VVG narių šikart Seimo nario mandatą Sėlos rytinės rinkimų apygardos rinkėjai patikėjo Vidmantui Kanopai. Jis yra ilgametis Rokiškio rajono VV-gistas, ir būdamas įtakingas visuomenės veikėjas žemės ūkio srityje (yra buvęs Žemės ūkio ministerijos valstybės sekretorius) buvo tarpininkas tarp aukštos valdžios ir kaimo viešųjų iniciatyvų kūrėjų.

Skaityti daugiau

Aptartos vykdomų projektų problemos
Naujienos, 2020-10-23

Spalio 23 d. VVG biuro specialistai susitiko su bendruomenėmis, įgyvendinančiomis daugiaplanius investicinius projektus, ir aptarė projektų įgyvendinimo problemas.

Susitikimo dalyvė: (sėdi iš kairės) Stasė Idienė, Kriaunų kaimo bendruomenės projekto administratorė, Jolanta Vygelienė, Kamajų kaimo bendruomenės pirmininkė, (stovi iš kairės) Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė, Danutė Vaičiulienė, Kairelių kaimo bendruomenės pirmininkė. Valentino Morkūno foto.

Skaityti daugiau

Romerio universiteto vadovai susitiko su Rokiškio römerininkais
Naujienos, 2020-10-21

Spalio 21 d. Bagdoniškyje profesoriaus Mykolo Römerio artimųjų iniciatyva Mykolo Romerio universiteto rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė ir vicerektorius doc. dr. Saulius Spurga aplankė Bagdoniškį. Svečius į profesoriaus Mykolo Römerio gimtinę atlydėjo profesoriaus dukros Jadvygos sutuoktinis Vytautas Vitkauskas. Čia Bagdoniškyje įvyko pirmoji pažintis tarp profesoriaus atminimo išsaugojimo entuziastų universitete ir Rokiškio krašte. Susitikime Rokiškio krašto neformalų römerininkų ratą atstovavo Kunigo švietėjo Jono Katelės labdaros - paramos fondo vadovas Leonardas Šablinskas ir Rokiškio rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė.

R.Stankevičiūtės-Vilimienės foto (iš dešinės): I. Žalėnienė, S.Spurga ir L.Šablinskas.

Skaityti daugiau

Rokiškio garbė: Irenai Jasiūnaitei - 95 eri

Spalio 29-ąją operos scenos primadonai, ryškiausiam Lietuvos mecosopranui, operos gerbėjų širdyse įtvirtinusiam žavingos Karmen paveikslą, Rokiškio krašto garbės pilietei Irena Jasiūnaitei sukanka 95 - eri.

Per solistės karjerą ji sukūrė daugiau kaip 50 vaidmenų, suvaidino daugiau kaip 1300 spektaklių.

"Gimtojo Rokiškio" foto.

Dalius Trumpa: rinkimų teisė visiems

Naujienų portalas Delfi toliau analizuoja Rokiškio krašto aktyvaus verslininko, kūltūros medcenato, AB "Rokiškio sūris" vadovo Daliaus Trumpos idėją Lietuvai - suteikti rinkimų teisę visiems Lietuvos piliečiams, taigi ir vaikams. 

Delfi atliko skaitytojų apklausą ir apkalusos rezultatus aptaria su apžvalgininku Rimvydu Valatka bei LiJOT (Lietuvos jaunimo organizacijų taryba) pirmininku Luku Kornelijumi Vaičiaku.

Rokiškio krašto muziejaus foto.

 

Skaityti Delfi portale (spausti čia).

Sesės Zajančiauskaitės patvirtino - festivalis bus

Tradicinė rudeninė muzikos šventė „Rokiškio klasikinės muzikos festivalis“ Rokiškyje įvyks. Jos organizatorės kraštietės sesės Justina ir Simona Zajančiauskaitės patvirtino, kad, net ir susidūrę su covid 19 pandemijos akistata, apsisprendė tradicijos nenutraukti. Tiesa šiųmetis 13-asis festivalis vyks šiek tiek kitu formatu - bus labaiu pritaikytas dalyvauti jame nuotoliniu būdu.

Festivalis vyks lapkričio 25-28 d.

"Gimtojo Rokiškio" foto.

Covid19 režimas: ligoninė parengė 16 lovų

 

Rokiškio rajono ligoninėje yra parengtos 16 lovų pacientams, kuriems pasireikš ūmūs covid 19 viruso simptomai ir reikės nuolatinės medikų priežiūros.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyrius informavo, kad praėjusio penktadienio duomenimis sergančių koronaviruso infekcija buvo 5, saviizoliacijoje esnačių asmenų buvo 30.

Oficiali šalies informacija (spausti čia)

Ramintos Kviliūnaitės
piešinys
 

Žemės mokestis

Kaip kasmet iki lapkričio 15 d. žemės ūkio paskirties žemę valdantys asmenys turi sumokėti nustatytą žemės mokestį. Už neprižiūrėtą žemę yra apskaičiuojamas padidintas žemės mokestis. Plačiau apie tai savivaldybės tinklalapyje (spausti čia).

Į Konstitucijos egzaminą

2020 m. lapkričio 11 d. nuo 9 iki 13 val. kaip ir kasmet Lietuvoje vyks Konstitucijos žinių pasitikrinimas. Šiemet egzaminas vyks  tik internetu. 

Apie tai savivaldybės tinklalapyje (spausti čia)

Garbės piliečio paroda

Rokiškio karšto muziejuje atidaryta Rokiškio krašto garbės piliečio Rimo Zigmo Bičiūno tapybos paroda. Autorius kilęs iš Panemunio kaimo. Jo mama Monika Bičiūnienė iš prigimties buvo gabi menui. Už profesionaliosios dailės puoselėjimą ir nuolatinę sklaidą gimtajame krašte, Rokiškio vardo garsinimą Lietuvoje ir Europoje Rimui Zigmui Bičiūnui buvo suteiktas Rokiškio krašto garbės piliečio vardas. Plačiau apie autorių muziejaus tinklalapyje (spausti čia)

Paroda veiks iki lapkričio 25 d.

Dariaus Baltakio foto iš Rokiškio krašto muziejaus archyvo.

Prenumeruoti

Projektą finansuoja Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublika

Projektai
Projektai
Projektai
Projektai