Rokiškio rajono vietos veiklos grupė


KONSULTACIJOS. VVG administracijos darbuotojai individualias konsultacijas teikia kasdien darbo valandomis. Jei taupote laiką, galite iš anksto registruotis tel. 52752, 8686 96382 (Raimonda), 8687 25511 (Valentinas) ir sutartu laiku nereikės laukti. RENGINIAI. Į rubriką "Bendruomenėse“ talpiname informaciją apie VVG, kaimo bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų renginius, taip pat reikšmingus visam kraštui įvykius. Pranešti el.p.: rokiskiovvg@gmail.com

VVG narė pelnė valstybinį apdovanojimą
Naujienos, 2024-07-09

VVG valdybos narė Stasė Idienė valstybės dienos proga iš Prezidento Gintano Nausėdos rankų priėmė valstybinį apdovanojimą Ordino „Už nuopelnus Lietuvai" medalį.

Stasė Idienė – pedagogė, visuomenininkė pelnė apdovanojimą už ilgametę savanorystę, įkvepiantį pavyzdį jaunimui, atjautą ir pagarbą globojamiems žmonėms.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotrauka/ Robertas Dačkus

Skaityti daugiau

Darbo grupės - naujos strategijos atrankos kriterijams
Naujienos

Liepos 9 ir 10 dienos nuo 16 val. organizuojami darbo grupių posėdžiai dėl naujosios 2023-2029 metų Rokiškio kaimo strategijos viešųjų paslaugų prieinamumo didinimo ir verslo priemonės atrankos kriterijų aptarimo ir I kvietimo organizavimo. 

Skaityti daugiau

Rokiškio širdis gyva – meilės vardas – Lietuva
Naujienos, 2024-07-02

Su šiuo šūkiu 265 Rokiškio krašto saviveiklininkai, tautodailininkai įsilies į Lietuvos 100-mečio dainų šventę (nuo birželio 29 d. iki liepos 6 d.). Šūkio autorė panemunėlietė poetė Danutė Mažeikienė.

100-mečio Dainų šventė prasidėjo jau praėjusį šeštadienį jubiliejine Dainų diena Kaune „Miškais kalnai žaliuoja“, nes pirmoji Lietuvos dainų šventė įvyko būtent ten, Kaune, 1924 m.

Sekmadienį į renginį "Aš esu Lietuva. Sujunkime Lietuvą“ jau Vilniuje telkėsi pasaulio lietuviai ir Lietuvos tautinės bendrijos. Čia pirmadienį prasidėjo vaikų tradicinių amatų kiemelis, į kurį išvyko tautodailininkas Romualdas Kaminskas, ir toliau visose dienose jau dalyvaus Rokiškio krašto atstovai - kolektyvų sąrašas (spausti čia).

Dainų šventės programa (spausti čia).

Skaityti daugiau

Iškilių kamajiškių darbai – štai kas masina į Mažąją kultūros sostinę
Naujienos, 2024-07-01

Su rašytojos Alės Rūtos alėjos iškilmingu atidarymu, sventingų kamajiškių kavos ceremonijomis, su jauniausių, vyresnių ir vyriausiųjų Kamajų  gyventojų spektakliu „Parnešk, upelį, žąsų vargus“ ir su tautiška kapelija „Sutaras“, su edukatoriais, muzikais profesionalais ir saviveiklininkais Kamajuose – Mažojoje kultūros sostinėje birželio 29 dieną nuvilnijo Rokiškio krašto bendruomenių V-asis sąskrydis-šventė „Tik kartu mes sėkmingi“.

Bendruomenės bendrystės koriui iš viso iškepė apie 16 kilogramų koriukų.

Skaityti daugiau

Startuoja antroji Inovatorių mokykla

Rugsėjo 1 d. prasidės unikali dviejų mėnesių neformalaus švietimo programa „Inovatorių Mokykla“. Programa, remdamasi Skandinaviškos „Højskole“ metodika, siūlo išskirtinę galimybę dalyviams gyventi pažangioje bendruomeneje, keliauti į Daniją, mokytis iš ekspertų ir kurti realius pokyčius. Dalyviai nuo 18 iki 40 metų.

Plačiau portale Inovatorių mokykla (spausti čia).

Duokiškyje - tradicinės baladės

Liepos 27-28 dienomis Duokiškyje vyks tradicinės "Duokiškio baladės"

Bendruomenėms paskirstyta parama

Kaimo bendruomenes, teikusias projektus nacionalinei paramai, stipriai vėluodama pagaliau pasiekė informacija apie paskirstytas lėšas.

Iš viso kaimo bendruomenių projektams šiemet išskirstyta 1 220 440 Eur.  Sėkmingiausiai šiemet finansuoti projektai pagal pirmąją ir antrąją veiklas - kaimo bendruomenės materialinės bazės kūrimas ir stiprinimas; kaimo vietovės viešųjų erdvių, statinių, pritaikant juos kaimo gyventojų poreikiams, tvarkymas ir priežiūra, taip pat bendruomeninės veiklos skatinimas. Pagal šias sritis finansuoti visi teigiamai įvertinti projektai.

Stirpi konkurencija buvo dėl renginių veiklos srities. Šios srities projektai finanasuoti tik tie, kurie surinko 70 ir daugiau balų.

Plačiau apie paramą bendruomenėms skaitykite nma tinklalapyje (spausti čia).

Vienožinskio sodybai Damijonaitienės staklės ir patarimai

Rokiškio krašto garbės pilietė, juostų audėja, tituluočiausia menininkė Palmira Damijonaitienė savo stakles padovanojo J. Vienožinskio sodybai-muziejui (plačiau apie menininkės kraštietės apsisprendimą pasakoja savivaldybės tinklalapio naujienų skiltis - spausti čia).

Primename, kad žymaus kraštiečio dailininko, pedagogo Justino Vienožinskio muziejus (plačiau apie muziejų - spausti čia) yra įsikūręs jo sodyboje Audronių I k., Obelių sen. Muziejaus klojimo tvarkybą rėmė Rokiškio rajono VVG strategijos lėšomis. Sodybos-muziejaus įveiklinimu rūpinasi Justino Vienožinskio tėviškės bendrija ir artimieji. 

Problemos: vaikų pavėžėjimas, keliai, pastatai

Savivaldybė pasidalino informacija iš savivaldybės vadovų susitikimo su seniūnais. Kriaunos turi problemų su transportu, vežančiu vaikus į darželį, taip pat su buvusios mokyklos pastatu. Kamajų, Juodupės seniūnai pasiskundė varvančiais pastatų stogais. Daugelis seniūnojų turėjo iššūkį - snieguotą žiemą kelių valymą.  

Dabar laukia pavasariniai kelių greideriavimo darbai.

Plačiau apie seniūnijų keliamus klausimus savivaldybės tinklalapyje (spausti čia).

Onuškio bažnyčia turi mecenatą

Unikalaus paveldo išsaugojimui ir atnaujinimui Onuškio Šv. Mykolo arkangelo bažnyčiai Ilzenbergo dvaro savininkas, verslininkas Vaidas Barakauskas paskyrė 1,1 mln. eurų. Vyksta avarinės būklės bažnyčios atnaujinimo darbai.

Tai ką per darbus pavyko atskleisti menotyrininkai vadina lobiu. 

Daugiau apie tai savivaldybės tinklalapyje (spausti čia).

 

dalyvauk.rokiskis.lt

Žmones įsitraukti įviešojo valdymo sprendimų priėmimą savivaldybė kvies per naują produktą: https://dalyvauk.rokiskis.lt/ Per šį portalo Dalyvauk produktą, jis šiuo metu testuojamas, Rokiškio krašto žmonėms bus kviečiami diskutuoti, dalyvauti apklausose ir balsavimuose. 

Tiems, kurie nori įsitraukti, reikia registruotis. Jau paskelbta pirmoji diskusija apie Rokiškio 525-ąjį gimtadienį.

Daugiau informacijos savivaldybės tinklalapyje (spausti čia).

Prenumeruoti

Projektą finansuoja Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublika

Projektai
Projektai
Projektai
Projektai