Rokiškio rajono vietos veiklos grupė


KONSULTACIJOS. VVG administracijos darbuotojai individualias konsultacijas teikia kasdien darbo valandomis. Jei taupote laiką, galite iš anksto registruotis tel. 52752, 8686 96382 (Raimonda), 8687 25511 (Valentinas) ir sutartu laiku nereikės laukti. RENGINIAI. Į rubriką "Kalendorius“ talpiname informaciją apie VVG, kaimo bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų renginius, taip pat reikšmingus visam kraštui įvykius. Pranešti el.p.: zubendruomenes@post.rokiskis.lt

VVG bendruomenė įsitraukė į koronastop savanorystę

 

VVG bendruomenė atsiliepė į kvietimą per įvairias savanoriškas veiklas stabdyti koronaviruso epidemiją – vieni renka maisto produktus ir daržoves gyventojams, kiti aukas medikams, treti siuva veido kaukes, dar kiti imasi organizacinių veiklų. (Reportažas bus nuolat pildomas bendruomenės žiniomis: VVG el.paštu: zubendruomenes@post.rokiskis.lt rašykite žinutę ir pateikite nuotrauką).

 

Į paramos medikams sąskaitą
suaukota beveik 2300 Eur

Į VVG nario verslininko Vidmanto Kanopos iniciatyvą aukoti lėšas rajono medikams atsiliepę verslo įmonės ir gyventojai paaukojo 2300 eurų.

Iš šios sąskaitos nupirktos apsaugos priemonės – apsaugos akiniai, antbačiai, pirštinės, respiratoriai. Jų pirmoji dalis balandžio 10 d. pasiekė penkias Rokiškio įstaigas - ligoninę, polikliniką, psichiatrijos ligoninę, Socialinės paramos centrą ir Rokiškio parapijos senelių namus. Išdalinti priemones akcijos iniciatoriui V. Kanopai padėjo bičiuliai. Antroji priemonių dalis - apsauginiai kostiumai ir medicininės kaukės, tikėtina, jau šią savaitę bus įteikta rajono ligoninės, poliklinikos ir psichiatrijos ligoninės medikams.

Paramos gyventojams organizatorės tai vadinas Velykų stebuklu

Pramos gyventojams akcijos iniciatorės Lina Meilutė-Datkūnienė, Laura Viduolytė-Pupelienė ir Justina Daščioraitė pasidalijo Velykų džiaugsmu – savo akcijos sėkme.

 

Geri darbai šiandien neturi būti daromi tyliai arba malda už visus, kurie juos daro!

(Lina Meilutė-Datkūnienė, Laura Viduolytė-Pupelienė ir Justina Daščioraitė)

Vienas lauke – ne karys, todėl ir šita akcija – bendras visų organizavusių, rėmusių, padėjusių ir vykdžiusių projektas, kuris iš tikrųjų prisidėjo prie pokyčio žmonių veiduose, širdyse ir, žinoma, šaldytuvuose bei ant šventinio stalo.

Pradėdamos vykdyti paramos sunkiau besiverčiantiems žmonėms akciją, tiesą sakant, prieš paleisdamos pranešimą, visos jaudinomės. O viskas prasidėjo nuo vieno skambučio – klausyk, gal padarom? Atsakymas garsiakalbyje – ir aš apie tai galvoju, susiskambinkim po poros valandų. Ir visos supratom, ką turime daryti. Kadangi jau ne vienerius metus bendraujam ir dažniausiai esam pilnos idėjų, antrosios pusės yra įpratę, nori to ar nelabai, įsitraukti į veiklas. Nes papildomos rankos ir jų pagalba, kuri dažniausiai vadinasi logistika, visuomet pravers. Taip tapome jau šešiese. Vėliau prisijungė ir Eglė. Kitą dieną visi jau turėjome nuotraukas maketui ir penktadienio vakare galėjome startuoti.

Net neabejojome, kad tokia parama – reikalinga. Dabar žinome, kad tikrai taip. Prisipažinsim, nesitikėjome, kad prie akcijos prisidės tiek daug Rokiškio maisto pramonės įmonių, ūkininkų bei kitų žmonių, kurie siūlė pagalbą. Pasiruošimas vyko kone visą savaitę – reikėjo išsiaiškinti poreikį, surasti įmones, kurios galėtų ir norėtų prisidėti, viską suplanuoti -  nuo prekių paėmimo, pakavimo iki gabenimo. O tai irgi misija nelegva – navigacija ne visuomet Lietuvos kaimuose gelbėja. Teko ir per pievas pavažiuoti, ir pasitelkti vietinius gyventojus, kurie galėtų padėti lengviau surasti atokiau gyvenančius žmones. Tačiau svarbiausia – buvome tikras Velykinis siurprizas!

Ir iš tiesų, gerus darbus daryti gera. Gera stebinti ir išgirsti klausimą „Jūs čia rimtai? Nejuokaujat?“. Žmonės nuoširdžiai stebėjosi ir tik paskui sulaukėme skambučių su padėkomis, laiškų, žinučių. Tačiau labiausiai džiugina, kad gyvename tokioje vietovėje, kur veikia socialiai atsakingos įmonės ir neabejingi gyventojai, ūkininkai. Norisi visiems priminti, kad iniciatyvas galime daryti kiekvienas ir ne tokias dideles, o labai nesunkiai įgyvendinamas ir ne tik prieš šventes ar karantino laikotarpiu. Nes šalia mūsų yra tikrai nemažai labai labai sunkiai gyvenančių žmonių, senelių, neįgalių žmonių. Mums tereikia sugalvoti sau užduotį ir ją įgyvendinti.

Ši akcija privertė suprasti, ką iš tiesų turime ir kartais pamirštame įvertinti. Nes tai atrodo, kaip savaime suprantamas dalykas, natūralu, kaip atsikėlus ryte išsivalyti dantis. Tačiau niekuomet negali žinoti, kokį pokštą iškrės gyvenimas, ir kurioje pusėje gali atsidurti. Tad, jeigu gali – padėk. Nes tų žmonių dėkingumo pilnos akys dar išliks ilgai atmintyje. Ir visai nebus gaila skirto laiko, kai namo grįžti jau sutemus, bet nepaprastai laimingas ir širdis džiaugiasi. Mums užtenka žodžių „mes būtinai už jus pasimelsime“. Tebūnie tai bus malda už visus, kurie daro gerus darbus.

Akciją rėmė, palaikė: UAB „Lašų duona“, Laimutės Sadauskienės individuali įmonė, UAB „Darola“, UAB „Rokiškio mėsinė“, AB „Rokiškio sūris“, UAB „Bajorų žuvis“, UAB „Vilroka“, ŽŪB „Audrupio paukštynas“, parduotuvė „Mėsos meistrai“, Nerijaus Liolio ledų gamybos įmonė, MB „Renmoto“. Produkcija prisidėjo ūkininkai Zoja Šukienė, Paulius Martinonis, Eimutis Savickas, Jurgita Kružintaitienė, Vidmantas ir Verutė Žinkos, Eligijus Kurklietis, Elena Baronienė, Romanas Pupelis.

Finansinę paramą skyrė: ūkininkai Almantas Šedys, Dainius Tijūšas, Tomas Davainis, Birutė Dapkienė, Vidmantas Meilus, taip pat asociacija „Rokiškio mamų klubas“ , Edita Brūverė, Seimo narys Jonas Jarutis. Surinkta  suma - 1200 eurų.

Džiaugiamės, kad Rokiškio rajono savivaldybė, Sveikatos ir socialinės paramos skyrius palaikė idėją ir bendradarbiavo ją įgyvendinant. Suformuoti rinkiniai iš įvairių maisto produktų pasiekė apie 200 rajono žmonių durų, už kurių gyvena šeimos. Planavome aplankyti tik apie 100 namų ūkių, tačiau gavus tiek daug paramos rinkinių, skaičių padidinome. Aplankėme visas 10 rajono seniūnijų, nuvažiavome daugiau nei 900 km ir išdalinome apie 3 tonas maisto produktų.

Už pagalbą dėkojame Eglei Gnižinskaitei, Jūratei Puslienei, Algirdui Kuliui, Reginai Gev iškienei, Dianai Gudeikienei, Justinai Šarkauskaitei, Valdui Adomoniui, Augučiui Tymukui, Vitai Mačiulienei, Kęstučiui Puriuškiui.

 

 

Savanoriauja ir lyderių vaikai 

Rokiškio kaimiškosios seniūnijos Bajorų kaimo bendruomenės lyderės Inga Belovienė (antrame plane) ir Nadiežda Ivanova savanorių grupėje savo vakarus įveiklino siudindamos veido kaukas. Pirmąjį užsakymą - 60 kaukių jau atidavė išdalinti. Prie jų prisijungė ir Ingos jaunėlė Elzė, švelniai VVG bendruomenės narių vadinama VVG simboliu. Jai teko užduotis išversti siuvinius į gerąją pusę.

Inga su Nadiežda dar iki pakvietimo prisijungti rie akcijos jau siuvo veido kaukes iš namuose turimų medžiagų ir dalino jas Bajorų senjorams.

 

 

Prisideda kas kaip moka ir gali

Gediminas

Agnė

Audronė

Vidmantas

 

Raimonda

 

Laura

Lina

Vytautas

 
         

 

VVG narys, savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Gediminas Kriovė tapo rajono savanorių koordinatoriumi, VVG pirmininkė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė ir valdybos narė Agnė Šapokaitė organizuoja bendrabučio, kuriame apsigyvena saviizoliacijos privalantys laikytis gyventojai, veiklą, VVG biuro darbuotoja Audronė Baltuškaitė siuva kaukes ir dalija jų stokojantiems. VVG nariai - verslininkas Vidmantas Kanopa ir politikas Vytautas Vilys atidarė ir administruoja aukų sąskaitą, į ją suaukoti pinigai bus skiriami rajono sveikatos priežiūros įstaigoms aprūpinti apsaugos priemonėmis. Valdybos narė Laura Viduolytė-Pupelienė ir VVG narės Lina Meilutė-Datkūnienė (ji yra ir rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė), Justina Daščioraitė organizavo paramą maisto produktais (seniūnijos sudarė tokios paramos reikalingų 110 žmonių sąrašą).

Banko sąskaita aukoms, už kurias bus perkamos priemonės rajono medikams: LT14 7182 8000 0770 0723, Šiaulių bankas. Ši sąskaita priklauso VšĮ „Kamajų respublika“.

Banko sąskaita aukoms, už kurias bus perkami maisto produktai gyventojams: LT75 4010 0415 0038 1258, Luminor bankas, nurodyti paskirtį: covid19parama. Ši sąskaita priklauso Rokiškio rajono ūkininkų sąjungai.

Bendruomenės telkiasi siūti kaukes

Kaimo bendruomenių aktyvas labiausiai įsitraukė į kaukių siuvimo akciją. Kaukes siuva Jūžintų, Bajorų, Obelių, Kazliškio, Kriaunų, Suvainiškio, Panemunėlio bendruomenių aktyvūs žmonės.

Projektą finansuoja Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublika

Projektai
Projektai
Projektai
Projektai