Rokiškio rajono vietos veiklos grupė


VVG paskelbė IV projektų surinkimo etapą. Projektų priėmimo laikotarpis nuo rugpjūčio 12 d. iki rugsėjo 12 d (imtinai). Kvietimo dokumentai (spausti čia) KONSULTACIJOS. VVG administracijos darbuotojai individualias konsultacijas teikia kasdien darbo valandomis. Jei taupote laiką, galite iš anksto registruotis tel. 52752, 8686 96382 (Raimonda), 8687 25511 (Valentinas) ir sutartu laiku nereikės laukti. RENGINIAI. Į rubriką "Kalendorius“ talpiname informaciją apie VVG, kaimo bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų renginius, taip pat reikšmingus visam kraštui įvykius. Pranešti el.p.: zubendruomenes@post.rokiskis.lt

Kvies į piligriminę kelionę po Rokiškio kraštą

Rokiškio rajono vietos veiklos grupė kartu su Rokiškio krašto muziejumi, sulaukę finanasavimo, pradėjo įgyvendinti dar vieną savo kultūrinį sumanymą - sakralinį maršrutą. Maršrutas supažindins su ryškiausiais Rokiškio rajone gimusiais ar veikusiais dvasininkais, ypatingais paveldo objektais. Projekto pavadinimas "Piligrimų kryptis - Rokiškio kraštas". Kaip tvirtino projekto vadovė Milda Ulevičienė, projektas su pirmąja paroda - renginiu Jūžintuose startuos jau rugpjūčio pabaigoje.

Rokiškyje daug kultūrinių - religinių objektų, kurie svarbūs ne tik rajono, bet ir visos Lietuvos ir net Europos lygmeniu. Tačiau jie iki šiol nebuvo sujungti ir patraukliai pateikti tiek vietos, tiek atvykstantiems turistams. Projektu numatytą į pilgriminį kelią po Rokiškio rajoną sujungti 13 religinių - kultūrinių objektų bei asmenybių, įsiamžinusių su unikaliu palikimu.

Projekto metu bus sukurta ištraukiamų stendų paroda, pagaminti lankstinukai. Istorikai paruoš 13 unikalių pranešimų apie konkrečius objektus.

Planuojama surengti 10 parodų - renginių rajono bažnyčiose ar kitose erdvėse, kur kraštiečiai ir vietiniai pajaus, kokią kultūrinę įkrovą turi jų gimtoji vieta.

Taip pat www.savasrokiskis.lt svetainė bus papildyta nauju, kultūros piligrimų maršrutu, kur norintys daugiau sužinoti galės rasti visą reikiamą medžiagą - maršrutą, pranešimus, nuotraukas bei aprašymus.

Per rugpjūčio - gruodžio mėnesius parodas - renginius planuojama surengti Jūžintuose, Kriaunose, Kamajuose, Salose, Panemunėlyje, Panemunyje, Onuškyje, Suvainiškyje ir Rokiškyje.

Su VVG savanoriais ir Rokiškio muziejaus specialistais įgyvendinamą projektą finansuoja:

Projektą finansuoja Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublika

Projektai
Projektai
Projektai
Projektai