Rokiškio rajono vietos veiklos grupė


KONSULTACIJOS. VVG administracijos darbuotojai individualias konsultacijas teikia kasdien darbo valandomis. Jei taupote laiką, galite iš anksto registruotis tel. 52752, 8686 96382 (Raimonda), 8687 25511 (Valentinas) ir sutartu laiku nereikės laukti. RENGINIAI. Į rubriką "Kalendorius“ talpiname informaciją apie VVG, kaimo bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų renginius, taip pat reikšmingus visam kraštui įvykius. Pranešti el.p.: zubendruomenes@post.rokiskis.lt

Dar šeši nauji projektai praėjo valdybos filtrą

VVG Paraiškų atrankos komitetas - valdyba, posėdžiavusi liepos 4 d., pritarė, kad gauti 6 projektai sukurs pakankamą naudą (kokybę) VVG teritorijai ir atitinka Strategijos siekius. Šie projektai buvo gauti per III-iąjį Strategijos paraiškų surinkimo etapą (2019 balandžio 19 d. - 2019 m. birželio 14 d.). Projektai perduoti kitam vertinimo etapui (tinkamumo). 

Po projektų atrankos posėdžio VVG pirmininkė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė apibendrino, kad 2019 m. pavasaris ir vasaros pradžia lėtą Strategijos įsibėgėjimą pakeitė stipriu sprintu: per pastaruosius mėnesius NMA projektų atrankos komitete buvo apginti dviejų pirmųjų kvietimų 6 projektai, jų iniciatoriai sulaukė sutarčių ir ėmėsi veiklų. Taip pat pirmąjį vertinimą ir atrankos etapą praėjo visi trečiojo kvietimo projektai. Dabar VVG imsis vertinti šių projektų tinkamumą ir taip pat greitai rengsis ketvirtajam paraiškų surinkimo etapui  (planuojama, kad jis turėtų vykti nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo vidurio).

  

Per trečiąjį kvietimą VVG strategijai įgyvendinti sulaukta Kultūros paveldo priemonės projekto  - jį pateikė  Kamajų bendruomenė su partnere Salų kaimo bendruomene (pavadinimas „ Kamajų miestelio istorijos, poeto ir kunigo Antano Strazdo muziejaus įkūrimas“). Muziejus bus kuriamas Kamajų bažnyčios ansambliui priklausančiame koplyčios pastate. Koplyčia bus remontuojama ir joje rengiama ekspozicija. 

Pagal veiklos sritį „Parama verslui pradėti“ vietos veiklos grupei pateikti 2 projektai. Amato meistrai Elvyra Tuminenė ir Paulius Grochauskas nori savo pomėgį paversti nedideliu asmeniniu verslu - vienas norėtų kepti ir rinkai teikti naminę duoną, o kitas užsiimti medžio gaminiais. Mažoji bendrija „Automasta“ pateikė projektą pagal veiklos sritį „Parama verslui plėtoti“. Per jį įsigis įmonės verslui reikalingos įrangos.

VVG Strategijoje didelius lūkesčių yra sudėjusi į NVO socialinio verslo iniciatyvas. Tai ir patraukli, ir nerimą kelianti priemonė. Bet atsirado pirmosios bendruomenės - Kriaunų ir Kairelių, iškėlę VVG  inovacijos vėliavą. Abi bendruomenės pateikė po socialinio verslo projektą:  Kriaunos kurs jų teritorijoje reikalingas pavėžėjimo ir apgyvendinimo paslaugas, verslo pelno pelno dalį skirdami nemokamams senjorų ir neįgaliųjų mobilumui užtikrinti. O Kairelių bendruomenė spręs bedarbių integracijos problemą per vystomą uogų ūkį.

Mildos Ulevičienės fotopasakojimas

Pareiškėjų atstovės buvo pasirengusios apginti valdyboje savo projektų idėjas.

Projektą finansuoja Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublika

Projektai
Projektai
Projektai
Projektai